Pravé lidství

Jen opravdové lidství je pravou Bohoslužbou

Putování duší - Kapitola XII.

Putování duší

 

 

Anežka Pilchová 

 

KAPITOLA XII.

 

Uplynuly dva měsíce. Zbylí účastníci vražedné rvačky byli zatčeni a odsouzeni. Dva muži na několik let vězení, děvče na kratší dobu, protože již jednou byla příčinou podobného případu a měla na svědomí i vloupání.

Stará podruhyně vypíchla si v lese oko, když sbírala chrastí. Bylo to právě oko, kterým se tenkráte dívala klíčovou dírkou na dva mladé lidi, které pak pomlouvala po celém okolí. Když zanedlouho umírala, volali k ní mladého kněze, který se tázal Boha, proč se musí dívat na odplaty svých nepřátel, kterým již dávno všechno napáchané zlo odpustil. Po její smrti se některým lidem zdálo, že ji viděli s uzlem sedět na lavici u hospody a potulovat se sem a tam.

Dívka, která svým chováním zapříčinila zabití muže, který pak zemřel na faře, také hodně trpěla. Když se za ní zavřela brána vězení, začala myslet na útěk. Nebyla tak špatnou, za jakou ji označovali. Byla dost citlivá. Vzpomínala na léta svého dětství. Byla nemanželským dítětem. Její matka ji dala do opatrování babičce a sama šla do města na službu. Babička si ráda přihnula a tak peníze, které matka posílala na výživu malé Evy, stejně tak i peníze, které dostala za hřoby, co Evička nasbírala, to vše utratila za alkohol, který ji musela nakupovat Eva. Když viděla, jak to babičce chutná, tak si občas také upila z láhve, kterou pak doplnila vodou z potoka. Kašlala při tom a co je nejhoršího, přitahovala tím k sobě nízké záhrobní bytosti.

Babička spávala s ní v jedné posteli a večer, když se napila alkoholu, vypravovala jí o různých milencích její matky ve městě. Ve čtrnácti letech si ji matka vzala sebou do města na službu a tak se také naučila mnohému, co doposud neznala.

Později ji bylo vidět v hostinci uprostřed mužů. Nebyly kolem ní vždy jen nízké záhrobní bytosti. I čistší bytosti se občas u ní objevovaly. To potom všeho litovala a plakala dlouho do noci a slibovala si, že již začne lepší život. Ale nakonec její sklon k nízkým vlivům opět u ní zapůsobil, že šla zase vyjetou cestou.

Když ji propustili z vězení, zanedlouho onemocněla na souchotiny. Neměla příliš mnoho síly a jen těžko si vydělávala na nejnutnější životní potřeby. Často přemýšlela o všem tom, čeho byla příčinou. Ve snu vídávala rvačku svých třech společníků k níž dala podnět.

Nakonec zemřela na chrlení krve.

Svůj myšlenkový svět ji očekával v záhrobí, kde našla i své společníky z pozemského života. Po určité době pobytu v záhrobí zrodili se opět všichni. Ten, kterého měla trochu ráda, stal se její matkou. Zavražděný muž byl jejím otcem. Trápili se navzájem, protože stále ještě patřili do skupiny nízkých duchovních bytostí. Duchovní pokrok je často velmi pomalý. 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Následující slovo nepřináší nové náboženství, ale chce být pochodní pro všechny vážné posluchače nebo čtenáře, aby tím našli pravou cestu, která je povede do vytoužených výšin.

Abdrushin

Nebezpeční fanatici rozumáři a materialisté

 Znovu se mi doneslo, že někteří lidé dokonce i telefonují takzvanému odborníkovi na náboženství Vojtíškovi a ptají se ho na mě. Dotyčný pak o mně tvrdí, že jsem blázen a že jsem si vytvořil sektu.  

Jednoduchá otázka na kterou si může každý sám odpovědět: Kdo zpustošil tento svět a přivedl jej do záhuby? Byli jsme to my, slušní lidé, kteří dodržujeme Desatero Božích přikázání a ze všech sil se snažíme vřadit do zákonů stvoření? Anebo to byli nebezpeční fanatici a devianti rozumáři a materialisté? Odpověď si mohu uspořit, protože pro ni svědčí celé dějiny.
 

Komentáře článků

 • Povolaný český národ
  Vladislav Brewczyński Vladislav Brewczyński 26.04.2020 14:03
  Velmi silně bije a rezonuje v článku Morava tato věta: Ale oni nezůstanou takoví, jací jsou, ale v ...

  Číst dále...

   
 • Sen – cesta do pekla
  Vladislav Brewczyński Vladislav Brewczyński 26.04.2020 13:33
  Obrázek, který máte v titulku vašeho pojednání, je opravdu výstižný a mohu potvrdit, že to vyobrazení ...

  Číst dále...

   
 • Nebezpeční fanatici rozumáři a materialisté
  Pavel Krajíček Pavel Krajíček 31.12.2019 09:57
  Tak další perlička. Rodiče Terezy vyměnili zámky ve dveřích v bytě s tím, že bych je já s Terezou ...

  Číst dále...

   
 • Nebezpeční fanatici rozumáři a materialisté
  Jaroslav Stano Jaroslav Stano 16.12.2019 10:18
  Tak zrovna dnes som čítal prednášku Vianoce. Znovu sú tam spomínané slová: "Buďte ako deti" s dodatkom ...

  Číst dále...

   
 • Nebezpeční fanatici rozumáři a materialisté
  Gabriela Erhardtová Gabriela Erhardtová 14.12.2019 17:00
  V týchto dňoch čítam "Vzpomínky na Pána"....dokonca aj náš Pán bol obvinený z vytvorenia sekty..... čo ...

  Číst dále...

Real time web analytics, Heat map tracking
X

Nemáte potřebná oprávnění

Pouze ověření uživatelé mohou kopírovat