Pravé lidství

Jen opravdové lidství je pravou Bohoslužbou

40 - Vědomá spolupráce?


Léčivý magnetizmus
 
 
 
Jan Nedomanský
 

40 - Vědomá spolupráce?Přírodní vědy sledují zákonitost hmoty a jejich projevů ve všech druzích hmot pev­ných, tekutých i plynných. Zjišťují druhy vegetace i živočišstva a konstatují je. Zákonitost hmot je tedy z velké části známa.

Jemnější hmoty mají také svou zákonitost, která se projevuje určitými druhy a podsta­tami, jež jsou stejně tak rozdílné jako hmotné. Mají též svou pevnost, plynulost a plynnost, svůj vegetativní růst a své druhy živočišstva a tvorstva, ovšem mnohem jemnějšího, vědomé­ho.

Staří národové část vědomého tvorstva jemnějších podstat znali a označovali je za nad-přirozené bytosti, které dnešek, sledující zákonitost hmoty, popírá.

Též dobro má svoji zákonitost. Jen je zapotřebí ji sledovati v podstatě a jemnosti pří­slušných druhů.

Aby bylo zřejmo, že původ dobra není z této země, pojmenujme jeden druh jeho vyzáření kosmickým zářením dobra. Z něj je čerpána síla osobního magnetismu, která se dá zjiš­ťovat a zkoumat, avšak pouze stejnorodými smysly a nástroji. Ne hrubohmotnými zkumavkami a noži.

Kdo by je chtěl ověřovat hmotnými nástroji, byl by jich dalek a stával by se asi tak bláhovým jako ten, kdo by šel nabírat vodu hráběmi nebo ji chtěl krájet pitevním nožíkem. A to by ani zdaleka nebyla taková nehoráznost, jakou je ta, chtít hmotnými prostředky zjišťovati zcela jinou, nehmotnou podstatu.

Proto je zatěžko magnetickým léčitelům spolupracovat s medicínskými lékaři, pokud tito sledují téměř výhradně zákonitost hmoty, těla. Až uznají jsoucnost jiných lidských podstat a budou ochotni se vřadit do jejich zákonitostí, může býti spolupráce možnou a žádoucí. Dří­ve by byla jen na škodu a způsobila by oběma stranám zbytečná roztrpčení a zklamání.

Kosmické záření dobra lze sledovati všemi lidmi, kteří v sobě mají živé vlastnosti dob­ra. Ty jsou nástroji jeho možnosti ověření a průkaznosti.

Míti v sobě určitý druh živých vlastností dobra znamená míti možnost jimi ověřiti jsoucnost kosmických sil dobra, které vyzařují, plynou, vznášejí se i zakotvují na zemi a to v lidech dobré vůle.

To sledovati je příkazem rozvoje nových dob, které tím nutně povedou k zušlechtění, zjemnění a zjasnění všech snah a cílů pozemského snažení.

Mnozí básníci, spisovatelé, skladatelé, umělci a vynálezci tak nevědomky činili. Na­stane však doba vědomých spojení s kosmickými silami dobra, pro požehnání světa, pro osví­cení lidstva, pro rozvoj krásy, spravedlnosti a pravdy.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Následující slovo nepřináší nové náboženství, ale chce být pochodní pro všechny vážné posluchače nebo čtenáře, aby tím našli pravou cestu, která je povede do vytoužených výšin.

Abdrushin

Nebezpeční fanatici rozumáři a materialisté

 Znovu se mi doneslo, že někteří lidé dokonce i telefonují takzvanému odborníkovi na náboženství Vojtíškovi a ptají se ho na mě. Dotyčný pak o mně tvrdí, že jsem blázen a že jsem si vytvořil sektu.  

Jednoduchá otázka na kterou si může každý sám odpovědět: Kdo zpustošil tento svět a přivedl jej do záhuby? Byli jsme to my, slušní lidé, kteří dodržujeme Desatero Božích přikázání a ze všech sil se snažíme vřadit do zákonů stvoření? Anebo to byli nebezpeční fanatici a devianti rozumáři a materialisté? Odpověď si mohu uspořit, protože pro ni svědčí celé dějiny.
 

Komentáře článků

 • Povolaný český národ
  Vladislav Brewczyński Vladislav Brewczyński 26.04.2020 14:03
  Velmi silně bije a rezonuje v článku Morava tato věta: Ale oni nezůstanou takoví, jací jsou, ale v ...

  Číst dále...

   
 • Sen – cesta do pekla
  Vladislav Brewczyński Vladislav Brewczyński 26.04.2020 13:33
  Obrázek, který máte v titulku vašeho pojednání, je opravdu výstižný a mohu potvrdit, že to vyobrazení ...

  Číst dále...

   
 • Nebezpeční fanatici rozumáři a materialisté
  Pavel Krajíček Pavel Krajíček 31.12.2019 09:57
  Tak další perlička. Rodiče Terezy vyměnili zámky ve dveřích v bytě s tím, že bych je já s Terezou ...

  Číst dále...

   
 • Nebezpeční fanatici rozumáři a materialisté
  Jaroslav Stano Jaroslav Stano 16.12.2019 10:18
  Tak zrovna dnes som čítal prednášku Vianoce. Znovu sú tam spomínané slová: "Buďte ako deti" s dodatkom ...

  Číst dále...

   
 • Nebezpeční fanatici rozumáři a materialisté
  Gabriela Erhardtová Gabriela Erhardtová 14.12.2019 17:00
  V týchto dňoch čítam "Vzpomínky na Pána"....dokonca aj náš Pán bol obvinený z vytvorenia sekty..... čo ...

  Číst dále...

Real time web analytics, Heat map tracking
X

Nemáte potřebná oprávnění

Pouze ověření uživatelé mohou kopírovat