Dotazy k Poselství Grálu

Více
18. pro 2021 16:42 - 18. pro 2021 16:48 #2579 napsal Pavel Krajíček
Do této diskuze mohou uživatelé vkládat příspěvky všeho nejasného co se týká knihy od Abdrushina Poselství Grálu , případně všech záležitosti kolem literatury Grálu či působení Abdrushina.
01. čvn 2022 13:27 #3116 napsal
Odpověď od na téma Dotazy k Poselství Grálu
Dobrý den,
nevím si rady ohledně některých částí Poselství, kde je psáno o muži a ženě. 
V přednášce Pohlaví (78) z Poselství Grálu je popsáno, že převažující druh činnosti určuje mužskou nebo ženskou formu, a konkrétně v tomto odstavci

Tak dochází k tomu, že lidský duch velmi často proputuje své pozemské životy střídavě v mužských a ženských tělech, podle svého měnícího se vnitřního stanoviska. A to je nutné, aby se všechny schopnosti duchovního zárodku dostaly postupně k vývoji.

je inkarnace střídavě v mužských a ženských tělech popsána jako nutná a tedy chtěná pro vývoj člověka.
Ale v Poselství doznívá v přednášce Žena a muž (44) je takové střídání popsáno jako pokřivené a tedy nechtěné, konkrétně např. v těchto odstavcích:

Směrodatné a podstatné pro celé jeho bytí je při tom také první rozhodnutí duchovního zárodku, které se ovšem neudálo vědomě, nýbrž spočívá jen ve vnitřní probouzející se touze! Vede-li toto nutkání k jemnější činnosti, tak je tím bytí duchovního zárodku rozhodnuto k ženství; neboť tím zachová si nebo podrží část vyššího bytostného, ze kterého se uvolňuje nebo odštěpuje.

... v každém ohledu pravé žena nikdy nepřijde do stavu, aby se musela hrubohmotně inkarnovat jako muž.


Jak je to tedy správně? Z vysvětlení o vyšším bytostném, které si žena ponechává, ale muž ne, bych si myslel, že správné je, když muž již navždy zůstane ve svém vývoji mužem, a žena navždy ženou. Ale mate mě právě zmínka o nutnosti proputování střídavě v ženských a mužských tělech, aby se vyvinuly všechny schopnosti ducha.
Více
01. čvn 2022 13:54 - 01. čvn 2022 14:58 #3117 napsal Pavel Krajíček
Abdrushin píše: A to je nutné, aby se všechny schopnosti duchovního zárodku dostaly postupně k vývoji.

Nutné to je proto, že musí podle vůle Boží vykvést vše, co lidský duch zasel. Není tím řečeno, že co zasel je správně, jen to prostě musí vykvést, ať vidí co zasel.

Vysvětlení je pak v oné přednášce 44. Žena a muž na straně 270 dole Abdrushin píše:

Takovéto inkarnační přeměny jsou pak nutné, protože se musí rozvinout všechno, co v lidském duchovním jádru vzklíčí.
Powered by Kunena fórum