Pravé lidství

Jen opravdové lidství je pravou Bohoslužbou

Návštěvy

Dnes:25
Včera:156

Právě přítomno

2
online

Přihlášení

78 registrovaných
0 dnes
0 včera
0 tento týden
2 tento měsíc

Událost za událostí se budou řadit k těžkému řetězu strašlivých zklamání, která jsou však pro lidi léčivá, protože by se jinak nikdy neprobudili z bláznovství vlastního sebepřeceňování. Musí se konečně sklonit před tím, jehož milostí smí vůbec být – před Bohem!

V blízké době zmohutní toto vyzařování tak, že ve velmi mnoha případech přijde zpětné působení ihned, bezprostředně!

To jest ta moc, která brzy poleká pozemské lidi, a které se pak v budoucnosti budou muset obávat! Ale jenom ti se mají doopravdy co obávat, kdo činili bezpráví.

Abdrushin 

Real time web analytics, Heat map tracking

Bible a její výklad

Více
30. dub 2019 09:09 - 30. dub 2019 14:28 #510 napsal Pavel Krajíček
Mám dvě bible a každou na jiné poznámky. Jednu pro své poznámky, co se mi v bibli líbí a mě oslovuje a druhou kde jsem si nyní začal označovat argumenty proti církevním bludům. Ty bludy jsou z větší částí až v těch dopisech. Zdá se mi, že mnohdy jsou v rozporu se samotnými evangelii. Jeden příklad za všechny. Ježíš říká, že ne každý vejde do království nebeského, ale pouze ten kdo koná vůli jeho Otce, kdežto v těch dopisech čteme různé bláboly, že ne ze skutků, ale z víry je člověk spasen apod. Tak si to nyní označují a budu moci pak argumentovat, že komu lidé věří? Ježíši nebo jeho církevním následovníkům?

Tedy ne že by mě to bavilo se s nimi vadit, také se nevadím (vadit=hádat se, někteří to slovo nepochopili). Dám pár věcných argumentů a když to nikam nevede, tak hovor ukončím. Začal jsem si to nyní tak označovat s ohledem na Abdrushinova slova:

"Lidé! Až přijde hodina, ve které musí podle Boží vůle na zemi nastat očista a rozdělení, tak dávejte pozor na vám zaslíbená, z části nadpozemská znamení na nebi! Nenechte se pak mást těmi lidmi a také církvemi, kteří se již dávno oddali Antikristu."

Aby až to přijde jsem se orientoval i trochu v těch jejich bludech.


No a včera jsem úplně náhodou na něco narazil. Je to asi maličkost a asi běžnému čtenáři bible to nic neřekne. Čteme v ekumenickém překladu:

Jan 14:19 Ještě malou chvíli a svět mě už neuzří, vy však mě uzříte, poněvadž já jsem živ a také vy budete živi.

jenže jsem zjistil, že v originále (ČSP) to stojí takto:

Jan 14:19 Ještě malou chvíli a svět mne již neuvidí, vy však mne (u)vidíte, protože já žiji a také vy budete žít.

V originále je slovo vy však mne vidíte. Tam je sice u před tím slovem, ale je kurzívou a to znamená, jak píšou ve vysvětlivkách, že je tam pro lepší porozumění. ČSP (český studijní překlad) to alespoň napíše, že je to vsuvka. Ekumenický si to převyprávěl podle sebe, stejně jako Hnutí Grálu svůj překlad PG.

Takže ta věta přece nyní dává jiný smysl: Ještě malou chvíli a svět mne již neuvidí, vy však mne vidíte, protože já žiji a také vy budete žít.

Je tam vidět, že Ježíš se dívá na sebe z pohledu věčné "duše" ne hmotného těla. Až ho ukřižují, tak ho svět neuvidí, ale oni učedníci, protože jsou živí (vnitru) jej vidí, stále jej vidí, bez ohledu na to, jestli má pozemské tělo nebo ne. Tedy nehovoří o nějakém zmrtvýchvstáni a že jej proto uvidí všichni, ale jen ti, kteří jsou vnitru živí, jako učedníci.

vy však mne vidíte, protože já žiji... žije, nikdy nezemřel a nezemře, jak se jeví, zemře jen pozemské tělo.

Ta ekumenická věta dává jiný smysl: Ještě malou chvíli a svět mě už neuzří, vy však mě uzříte, poněvadž já jsem živ a také vy budete živi.

Ta hovoří o nějaké uzření, což říká, že někdo kdo nebyl vidět se najednou zjeví k uzření. Více to podporuje ono zmrtvýchvstáni.

Facebook Pavel Krajíček: www.facebook.com/krajicek...

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
05. kvě 2019 08:19 - 05. kvě 2019 08:20 #516 napsal Pavel Krajíček
Odpověď od Pavel Krajíček na téma Bible a její výklad
Včera v noci, vlastně už bylo po půlnoci, takže dnes jsem na Facebook dal anketu a také na mycesi.cz/ do skupiny Pravé lidství.

Anketa zněla:
Přemýšlím, že bych se pustil do sepsání delšího článku nebo do série kratších článků s názvem "Bible - Nový zákon a jeho výklad ve světle Pravdy". Tedy že bych pro běžné lidi udělal takový komentář Nového zákona pro snadnější pochopení a zároveň vyvracení církevních bludů. Tedy pokud by byl o to zájem. Anketa se tedy ptá, jestli byste o takový komentář měli zájem?

A je tam tedy možnost hlasovat ANO a NE.

Musím říci, že mě tato myšlenka pronásleduje snad už dva roky, pokaždé jsem ji zamítl. Vždy mě napadlo, že bych udělal komentář k jednomu evangeliu, nejspíše k Matoušovi. Když mě to napadlo, tak jsem otevřel bibli, koukám na Matouše a říkám si co vše by šlo okomentovat a nakonec si říkám, že zas tak moc tam toho není, že by to byl maximálně jeden článek. A v podstatě by se jednalo o věci, které jsem snad už jednotlivě i okomentoval v různých samostatných příspěvcích.

Až teď v noci mě to napadlo trochu jinak... napadlo mě ten komentář udělat pro celý Nový zákon s tím, že bych ho nekopíroval celý do svých článků, ale pouze ty částí, které bych se rozhodl komentovat. To se mi celkem zalíbilo a v tu chvílí jsem si už vytvořil kategorii tady na webu a založil první článek (zatím nezveřejněno) a vytvořil ony ankety. Hned poté mě napadlo kliknout na horoskop okamžiku a koukám byl zrovna NOV, konjunkce Luny a Slunce přesně na IC.

Já jsem, tuším loni, přečetl z větší půlky také tu katolickou knihu: Katechizmus katolické církve a hned jsem si tam vše podtrhával, červeně co je dobře a černě co je špatně. Takže to použiji i do toho svého komentáře a budu tam z toho katechizmu citovat a pak to vyvracet ty bludy.

Já jsem v poslední době i přemýšlel nad tím, proč to dělám. A zjistil jsem, že ne v první řadě kvůli lidem (i když to také samozřejmě), ale hlavní důvod je kvůli Pravdě samotné. Mě prostě bolí, když je Pravda falšována, křivena apod.

Také si neumí odpovědět na otázku, jak apoštol Pavel může být v ráji, když svými bludy svedl na scestí milióny křesťanů a mnozí skutečně budou zahubení. Abdrushin přece píše, že takový člověk, pokud působí na zemi jeho spisy, musí na onom světě čekat, dokud toto neustane.

Facebook Pavel Krajíček: www.facebook.com/krajicek...

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
09. kvě 2019 09:18 - 09. kvě 2019 09:30 #522 napsal Pavel Krajíček
Odpověď od Pavel Krajíček na téma Bible a její výklad
Pustil jsem se tedy do toho Komentáře Nového zákona. Celkem mě to pohltilo a jde mi to, baví mě to. Tak možná budu nyní trochu zanedbávat označování cenzury. Mám z toho radost... doufám, že se to pak bude šířit a církevníky to pořádně zvedne ze židle, moc je v textu nešetřím. Vy hotové články v kategorii zatím nevidíte, jsou zneveřejněné, vidí je jen administrátor. Přikládám fotografii, pro ukázku kolik tam mám už článků. Před chvílí jsem načal šestý článek a spolu s úvodem to je tedy sedmý článek, plus tedy ještě osmý, starší, který tam přidám, vidíte jej na obrázku jako poslední v pořadí.


Facebook Pavel Krajíček: www.facebook.com/krajicek...

Tento příspěvek obsahuje soubor obrázku.
Pro zobrazení se přihlaste nebo zaregistrujte.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Vygenerováno za 0.453 sekund
X

Až po přihlášení

pouze přihlášení uživatelé mohou kopírovat