Pravé lidství

Jen opravdové lidství je pravou Bohoslužbou

Přírodní živly 2019

Více
31. led 2019 21:39 - 31. led 2019 21:39 #309 napsal Pavel Krajíček
Amerika mrzne. Lidé umírají a zlepšení je v nedohlednu

Přinejmenším 12 obětí už si vyžádaly extrémní mrazy, které zasáhly střed Ameriky. Podle meteorologů teploty zůstanou hluboko pod bodem mrazu. Na řadě míst se nadále potýkají s komplikacemi v dopravě či s problémy s dodávkami elektrické energie, informovala americká média.

Také v noci na čtvrtek naměřili na mnoha místech teploty kolem minus 40 stupňů Celsia. Například ve městě Ponsford v Minnesotě byla pocitová teplota, při jejímž výpočtu se zohledňuje například i rychlost větru či vlhkost vzduchu, minus 55 stupňů. V Chicagu by mělo být ve čtvrtek opět chladněji než v Antarktidě.


celý článek: www.novinky.cz/zahranicni...

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
02. úno 2019 16:09 - 02. úno 2019 16:11 #314 napsal Pavel Krajíček
Tak v Americe mínus 40 a u nás plus 15 na začátku února. Ještě teď v 16 hod. mám na teploměru 15 stupňů. Už o tom píšou i v novinách:

V Moravskoslezském kraji dnes nejen silně foukalo, ale lidé si mohli užívat i na počátek února nezvykle vysokých teplot. V Karviné meteorologové naměřili 14,9 °Celsia, v Ostravě-Porubě 14,5 °Celsia a v Mošnově 14,4 ° Celsia. V Ostravě i Mošnově to byly tak naměřeny nejvyšší teploty pro 2. únor.
celý článek: karvinsky.denik.cz/z-regi...

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
10. bře 2019 09:58 #399 napsal Pavel Krajíček
Časnější návrat špačků a skřivanů věstí suché jaro

Poslové jara jsou už tady. Ze zimovišť v teplých krajích se vrátili skřivani, špačci a další druhy stěhovavých ptáků se zhruba dvoutýdenním předstihem. Podle ornitologů to ale nevěstí nic dobrého a obávají se krátkého a suchého jara.

„Na jedné straně je hezké, jak se krajina probouzí ze zimního spánku, byli bychom ale raději, kdyby příroda ještě chvíli spala,“ řekl Právu ornitolog Zdeněk Machař, který v Brně provozuje záchrannou stanici pro živočichy Ptačí centrum.

„Je to příliš brzy. Zpěvní ptáci nám tak mohou signalizovat, že jaro bude krátké a nastane rychlý přechod k letním teplotám a suchu,“ uvedl ornitolog. Když podobná situace nastala před šesti lety, bylo na jaře sucho...

...V přírodě jaro už nastalo
Jarní počasí panuje ve střední Evropě již několik dní. Denní teploty místy šplhají až téměř k 15 stupňům. Příroda se chová tak, že jaro již nastalo.

Ve skutečnosti by však měla ještě dva týdny odpočívat. Idylický obraz jarní krajiny má ale podle odborníků trhliny. Pokud nebude přechod do jara provázen vydatnými dešti, budou to právě ptačí poslové jara, kteří na sucho doplatí nejtvrději...


celý článek: www.novinky.cz/domaci/499...

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
26. bře 2019 15:49 - 26. bře 2019 15:51 #444 napsal Pavel Krajíček
Sice se nejedná o přírodní živel, ale vložím to tady:

Střídání letního a zimního času se zruší za dva roky, odklepli europoslanci

Návrh příslušné směrnice počítá s tím, že jednotlivé státy si samy určí, zda zachovají nastálo standardní či letní čas. S ukončením střídání času musí ještě po europoslancích souhlasit i členské země. Ty mají do dubna 2020 informovat Evropskou komisi, v jakém časovém pásmu si přejí zůstat. celý článek: www.novinky.cz/zahranicni...

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
29. bře 2019 09:53 - 29. bře 2019 09:58 #449 napsal Pavel Krajíček
Kvůli oteplování se do mírného pásma šíří tropické nemoci přenášené komáry

"...Poslední tři nemoci přenáší stejně jako západonilskou horečku i komár tygrovaný (Aedes albopictus).

Ten se od roku 2012 pravidelně objevuje na jihu Moravy, jeho výskyt je u nás stále častější. Není ale jasné, zda se na jihu Moravy už zabydlel a zimuje tam, nebo pokaždé přilétají noví jedinci.

Loni v září se přímo v ČR poprvé nakazili dva lidé západonilskou horečkou. Dvaasedmdesátiletá žena nemoci podlehla v břeclavské nemocnici. Virus západonilské horečky zjistili epidemiologové u komárů a koní už v červnu...

...Experti varují, že nemoci přenášené komáry se mohou objevit ve městech s vysokou hustotou zalidnění; mnozí z jejich obyvatel budou těmto virům vystaveni poprvé. „Lidé, kteří se s těmito onemocněními předtím nikdy nesetkali, si proti nim nevytvořili imunitu,“ cituje agentura Reuters Carlsona. „Obáváme se, že se objeví mnohem rozsáhlejší epidemie, až se tam tyto patogeny objeví poprvé,“ dodal."


celý článek: www.novinky.cz/veda-skoly...


Komár tygrovaný

Tento příspěvek obsahuje soubor obrázku.
Pro zobrazení se přihlaste nebo zaregistrujte.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
05. čvn 2019 14:21 #554 napsal Pavel Krajíček
Tornádo v Německu? Živel házel s autem jako s hračkou

"Značné škody napáchaly rozmary počasí v noci na středu v západoněmeckém městě Bocholt. Meteorologové se přou, zda šlo o bouři, nebo o tornádo. Živel poničil devět domů a vyvrátil zhruba stovku stromů, informovaly agentura DPA a televize NTV s odvoláním na mluvčího města.
Živel v Bocholtu ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko zcela strhl střechu jednoho domu a vynesl do vzduchu automobil, s nímž si podle DPA vítr hrál jako s hračkou."


více v článku: www.novinky.cz/zahranicni...

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
11. čvn 2019 18:11 #559 napsal Pavel Krajíček
Jako to je něco šíleného s tím počasím. Je teprve jaro a já už mám v bytě 29 stupňů. To jsem kdysi neměl ani uprostřed léta. Venku jsme dnes měli v Havířově 38 stupňů ve stínu. Tak kolik asi bude v létě? Před 30. léty bývalo v létě 29 -30 stupňů. A když bylo někdy na pár dnů výjimečně 30 až 34 stupňů, tak byl humbuk a každý o tom mluvil a hned všichni k vodě. Kdysi jsem míval celé léto otevřené okno... dnes máme všichni okna zavřené a otevíráme až na noc.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
11. čvc 2019 15:48 - 11. čvc 2019 19:40 #588 napsal Pavel Krajíček
V Itálii padaly kroupy o velikosti pomerančů, 20 zraněných

Bouře a deště, které se dostavily na jih Evropy po vlně veder, ohrožovaly tento týden lidi nejen v Řecku, kde na ostrově Chalkidiki ve středu zemřelo nejméně šest turistů včetně dvou Čechů, ale i v dalších destinacích. Kroupy o velikosti pomerančů, které padaly ve středu na italském pobřeží Jaderského moře, zranily dvě desítky lidí včetně těhotné ženy. Na severu Španělska si zase zkraje týdne vyžádaly jeden život záplavy.

celý článek: www.novinky.cz/zahranicni...

Možná v Praze by se hodil déšť s takovými kroupami na prozápadní zvrhlíky. Něco jako obušku s pytle ven :evil:
obrázek:

Tento příspěvek obsahuje soubor obrázku.
Pro zobrazení se přihlaste nebo zaregistrujte.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
05. srp 2019 10:07 - 05. srp 2019 10:12 #639 napsal Pavel Krajíček
U nás se o tom moc nemluví, nepíše. Občas nějaká zmínka. Tak vám to možná uniklo, ale od června hoří Sibiř. Hoří miliony hektarů lesů. A dost možná jde o největší požár novodobé historie, který bude mít nedozírné následky!

Požár je tak velký, že nejde jen o místní katastrofu, ale katastrofu globálních rozměrů. Teplo uvolněné při požáru dost možná ovlivňuje teploty na celé planetě. Stejně tak extrémní množství uvolněných zplodin hoření znamená, že spáleniště můžete cítit, ať jste kde jste.
Že jde opravdu o katastrofu extrémních rozměrů svědčí i fakt, že dým z požáru lze snadno pozorovat i z vesmíru...

celý článek: bozpforum.cz/2019/08/02/p...

Na Facebooku jsem uviděl k tomu komentář od rádoby léčitele Soldána:

"tento děj bude mít dohru i ve vytváření počasí které bude chladné a deštivé. pro podzim sice dobré ale pro sklizen podzimní úrody fatální."

Tento příspěvek obsahuje soubor obrázku.
Pro zobrazení se přihlaste nebo zaregistrujte.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
23. srp 2019 14:54 #676 napsal Vratko Laššák
Zásahy bleskom na hrebeni Západných Tatier

V poobedňajších hodinách dňa 22.8.2019 boli záchranári HZS požiadaní o pomoc českou turistkou, ktorá sa nachádzala aj so svojim kolegom na vrchole Baníkova. Obaja boli zasiahnutí bleskom, turistka utrpela poranenie dolnej končatiny, jej kolega bol tlakovou vlnou zhodený do Baníkovského kotla. Záchranári okamžite požiadali o súčinnosť posádku VZZS, ktorá smerovala do Žiarskej doliny, v ktorej panovali nepriaznivé poveternostné podmienky na letecký zásah. Po vylepšení poveternostných podmienok letela posádka VZZS so záchranárom HZS k postihnutým turistom. Pri pacientke bol pomocou navijaka vysadený záchranár HZS, ktorý jej poskytol neodkladnú zdravotnú starostlivosť a pripravil ju na letecký transport. Žiaľ, turista, ktorý sa nachádzal v Baníkovskom kotli, pri páde niekoľko sto metrov utrpel poranenia nezlučiteľné so životom. Pacientka bola následne letecky transportovaná do doliny, odkiaľ pokračovala s posádkou RZP do nemocnice. Momentálne prebieha pozemný transport telesných pozostatkov nebohého turistu do Žiarskej doliny.

zdroj: www.hzs.sk/typy-aktualit/...

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Návštěvy

Dnes:107
Včera:169

Právě přítomno lidí
6

Lid Páně

 

Žádný člověk nemá být nucen ke změně své vůle. V budoucnosti však mají být ponecháni v klidu a míru všichni ti, kteří skutečně patří k lidu Božímu. Nikdo nesmí beztrestně na ně ukázat špinavým prstem. Bude pak ihned poznamenán a zahyne. Každý výsměch a tím spíše čin se zcela neočekávaně, rychle a hořce vymstí na tom, kdo ho provedl.

Lid Páně se konečně shromáždí pod jeho praporem a bude chráněn. Avšak jen ten, kdo má odvahu přiznat se k tomuto lidu! Nikdo jiný. Stojíme již na prahu počátku této hodiny!

Abdrushin

Povolaný český národ

 

Prosím svého Všemohoucího Otce, aby vylil svou sílu a své požehnání na malý národ Jeho věrných, aby rozmnožil jeho možnosti a schopnosti k velikému poslání, k budování království Otcova.

Abdrushin

(celý článek)

Jste hledající?

Přidejte se k nám na 

www.rok2020.cz

...návod na přežití...

 

Následující slovo nepřináší nové náboženství, ale chce být pochodní pro všechny vážné posluchače nebo čtenáře, aby tím našli pravou cestu, která je povede do vytoužených výšin.

Abdrushin

Komentáře článků

 • Nové důkazy o tom, že Poselství Grálu bylo pozměněno lidskou rukou
  Katarína Krutáková Katarína Krutáková 03.09.2019 13:24
  ĎAKUJEM tisíckrát p.Krajíček.

  Číst dále...

   
 • Předmluva pro fanatické ateisty a materialisty
  Pavel Krajíček Pavel Krajíček 28.07.2019 21:25
  Ty věříš na Boha? Jak můžeš věřit na pohádky? Já věřím na pohádky? Kdo tady věří, že z ničeho vzniklo ...

  Číst dále...

   
 • Vlažní budou vyvržení
  Dagmar Nová Dagmar Nová 19.07.2019 22:41
  To silné záření Světla by mohlo také způsobit neplodnost u těch temných, kteří ho nesnesou, někde ...

  Číst dále...

   
 • Jak poznat dezinformační weby?
  Jaroslav Stano Jaroslav Stano 02.04.2019 11:50
  "Ale nevěřte mi! Staňte se lidmi... lidmi, kteří naslouchají svému cítění a proto jsou schopni ...

  Číst dále...

   
 • Originál dobové fotoalbum Abdrushin
  Tomáš Stodůlka Tomáš Stodůlka 13.01.2019 20:32
  Toto mne také minule napadlo. Není to jen tak, dostat se k těmto fotografiím. A jistě to má svůj ...

  Číst dále...

Real time web analytics, Heat map tracking
X

Nemáte potřebná oprávnění

Pouze ověření uživatelé mohou kopírovat