Pravé lidství

Jen opravdové lidství je pravou Bohoslužbou

8. Řád Grálu

8. Řád Grálu

OTÁZKA: Jak mohu dosáhnout přijetí do řádu „Grálu“?

ODPOVĚĎ: Stále znovu ze všech stran se opakující otázky ohledně připojení k řádu nebo přijetí vyžadují krátké vysvětlení v Listech Grálu, čímž se těm mnohým, kteří se dotazovali, dostane rovněž odpovědi.

Není možné jen tak beze všeho přiblížit se řádu, jako je tomu u spolků, sekt nebo jiných společenství obvyklé. „Grál“ se o členy neuchází. Těm, co žádají přijetí, je to dokonce mimořádně ztíženo, aby se mohli přiblížit. Nehledí se na počet příslušníků, nýbrž na vnitřní hodnoty, lhostejno, zda se již rozvinuly nebo ne. Jedině na to se hledí při přijetí mezi novice. S náklady není přijetí spojeno. Novic nenáleží ještě k řádu. Podle jeho duchovního vývoje to může trvat rok, také však desetiletí, než bude do řádu přijat. Přitom musí každý den očekávat, že bude opět zcela vyloučen, pokud během noviciátu nedosáhne zčásti poskytnutou mu pomocí oživení hodnot v něm spočívajících. Jinak však postupuje se stupněm svého vývoje.

Člověku zajímajícímu se o učení řádu má se dostat v jeho bydlišti nebo v nejbližším větším městě možnost se spojit se stoupenci našeho učení Grálu. V mnoha městech vytváří se skupiny vážných lidí, kteří tím usilují sami přijít do užšího styku s řádem, jsou s ním v bezprostřední korespondenci a občas přijmou návštěvu příslušníka Grálu, který v jejich kruzích promluví o různých pronikavých životních otázkách. Z těchto kruhů přicházejí pak časem novicové. To jsou ti, kteří vedle vnitřních hodnot nesou silnou touhu připojit se ještě blíže řádu nebo také v něm být činní. Přijetí s méně než ročním noviciátem je nemožné. Přitom nepřichází původní vyznání v úvahu; neboť řád posuzuje lidi pouze podle jejich vlastní hodnoty.

Řád sám je zcela nezávislý, nevybírá žádné příspěvky a ubírá se nedbaje častých společenství jen svou vlastní cestou.

Naštěstí je málo těch, kteří při svých dotazech chtějí vědět, jaké výhody jsou s přijetím splněny, nepřichází v úvahu ani pro spojení ani pro přijetí, protože otázka samotná již dokazuje, že jim schází vážná touha k vnitřnímu pokroku. Nemá být proto také poukazováno na výhody, které s sebou přináší již stoupenectví.

 

Návštěvy

Dnes:37
Včera:2853

Právě přítomno lidí
1

Celkem členů

32 registrovaných
0 dnes
1 včera
1 tento týden
1 tento měsíc

Následující slovo nepřináší nové náboženství, ale chce být pochodní pro všechny vážné posluchače nebo čtenáře, aby tím našli pravou cestu, která je povede do vytoužených výšin.

Abdrushin

Nebezpeční fanatici rozumáři a materialisté

 Znovu se mi doneslo, že někteří lidé dokonce i telefonují takzvanému odborníkovi na náboženství Vojtíškovi a ptají se ho na mě. Dotyčný pak o mně tvrdí, že jsem blázen a že jsem si vytvořil sektu.  

Jednoduchá otázka na kterou si může každý sám odpovědět: Kdo zpustošil tento svět a přivedl jej do záhuby? Byli jsme to my, slušní lidé, kteří dodržujeme Desatero Božích přikázání a ze všech sil se snažíme vřadit do zákonů stvoření? Anebo to byli nebezpeční fanatici a devianti rozumáři a materialisté? Odpověď si mohu uspořit, protože pro ni svědčí celé dějiny.
 

Komentáře článků

 • Nebezpeční fanatici rozumáři a materialisté
  Pavel Krajíček Pavel Krajíček 31.12.2019 09:57
  Tak další perlička. Rodiče Terezy vyměnili zámky ve dveřích v bytě s tím, že bych je já s Terezou ...

  Číst dále...

   
 • Nebezpeční fanatici rozumáři a materialisté
  Jaroslav Stano Jaroslav Stano 16.12.2019 10:18
  Tak zrovna dnes som čítal prednášku Vianoce. Znovu sú tam spomínané slová: "Buďte ako deti" s dodatkom ...

  Číst dále...

   
 • Nebezpeční fanatici rozumáři a materialisté
  Gabriela Erhardtová Gabriela Erhardtová 14.12.2019 17:00
  V týchto dňoch čítam "Vzpomínky na Pána"....dokonca aj náš Pán bol obvinený z vytvorenia sekty..... čo ...

  Číst dále...

   
 • Nebezpeční fanatici rozumáři a materialisté
  Pavel Krajíček Pavel Krajíček 14.12.2019 16:11
  Odebral jsem možnost nepřihlášeným uživatelům hodnotit komentáře. Na nějaký čas, než bude tato ...

  Číst dále...

   
 • Nebezpeční fanatici rozumáři a materialisté
  Oldřich Pružina Oldřich Pružina 14.12.2019 13:33
  Vojtíšek je známá firma, už v 90. letech pomlouval a brojil proti každému, kdo jen trochu měl cosi ...

  Číst dále...

Real time web analytics, Heat map tracking
X

Nemáte potřebná oprávnění

Pouze ověření uživatelé mohou kopírovat